Rosque blog

Jakou výživu si dopřát pro zdravé lesklé vlasy

Zdravé, lesklé a husté vlasy plné života jsou snad přáním každé ženy, a dost možná i velké části mužů. Bohatá hříva, která se nepotýká s žádnými potížemi, však není samozřejmostí. Pokud vás pohled do zrcadla na roztřepené konečky, zlámané pramínky a splihlý vzhled kadeří bez života už nebaví, určitě čtěte dále. Pojďme spolu odhalit efektivní způsob, jak aktivně získat zdravé, silné vlasy a snížit vypadávání vlasů. Aby krásné, zdravé vlasy nemusely být jen snem každé ženy. Co to zkusit vzít za opačný konec a podívat se na výživu vlasů zevnitř?

Naše vlasy jsou zpravidla odrazem našeho vnitřního zdraví. Je obecně známým faktem, že jejich kondici významně ovlivňuje strava a její složení. Pokud chcete aktivně pomoci k růstu zdravých, silných vlasů, je třeba se zamyslet nad tím, zda patří do vašeho jídelníčku potraviny s dostatečným množstvím vitamínů a dalších důležitých látek, které jsou stěžejní pro růst zdravých, silných vlasů. Mnoho z nás možná ani neví, jaké látky jsou pro naše zdravé vlasy nejvíce prospěšné. Vlasy samy o sobě obsahují keratin, uhlík, vodík, kyslík, dusík, vodu, železo, měď, zinek, jód, lipidy, aminokyseliny a mnoho dalších různých látek, které jsou tolik důležité pro výživu a zdraví celého vlákna.  Pro zachování zdravých vlasů je hlavní zásadou dodržování pravidel zdravého životního stylu. Je nezbytné vyhýbat se stresu a dbát také na patřičný příjem vitamínů a dalším zdravým vlasům prospěšných látek – jak přímo z potravin, tak i pomocí doplňků stravy.

Hned v úvodu je třeba říci, že pro dosažení zdravých, krásných vlasů bychom nikdy neměli zapomínat na vitamín A, který je však pro jeho toxicitu zapotřebí přijímat v rozumné míře. Vitamín A přirozeně podporuje imunitní systém a také dobře působí právě i na vlasy. Dále jsou pro zdravé, silné vlasy velmi důležité vitamíny B, a to ideálně B komplex, popřípadě jednotlivé vitamíny B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12, které dodávají tělu energii a intenzivně podporují zdravou funkci metabolismu a proudění krve. Vlasy tak rostou mnohem rychleji a velmi vysoké kvalitě. Vitamín C pak představuje prvek, který zlepšuje funkci kolagenu a má antioxidační účinky, stejně jako vitamín E, který navíc chrání před škodlivým UV zářením. Nelze opomenout ani vitamín D, tolik důležitý pro tvorbu keratinu. Vitamíny je nejlepší do těla doplňovat v běžné stravě, typicky skrze ovoce a zeleninu, která je na ně nejbohatší. Popřípadě dle potřeby můžete vyzkoušet i doplňky stravy, kterých je k dispozici na našem trhu bezpočet. Vybrat si tedy můžete přesně podle toho, co pro vaše krásné vlasy potřebujete

Vyplatí se konzumovat potraviny bohaté na zdravé tuky, zejména pak ryby nebo ořechy, dále špenát, kapustu či brokolici, ze kterých získáte nejvíce vitamínu A. Vitamíny z komplexu B můžeme získat především z drůbežího masa, listové zeleniny nebo mléčných výrobků. Vitamín C nalezneme zejména v citrusových plodech. Vitamín D se v běžných potravinách vyskytuje jen zřídka anebo ve velmi malém množství. Nejvíce jej však můžeme získat například z lososa, tuňáka nebo vaječného žloutku, nicméně pro udržení optimální hladiny se doporučuje jej zařadit do jídelníčku pomocí doplňků stravy. 

Dále jsou pro naše zdravé, silné vlasy a jejich vývoj nesmírně důležité minerální látky, které se postarají o jejich přirozený růst. Samozřejmě se jich celá řada, stejně jako vitamíny, nachází v různých potravinách. Často však může být obtížné jich z běžné stravy získat dostatečné množství, a proto se obecně doporučuje zařadit je do jídelníčku jako doplňky stravy v podobě různých kapslí či tablet, anebo kosmetických přípravků, které naopak na vlasy působí z vnějšku. Je dobré zároveň sledovat nejen, zda doplněk stravy obsahuje námi žádané látky, ale také zda jsou obsaženy v dostatečném množství. Pro krásné zdravé vlasy je možné tyto doplňky stravy zároveň rozšířit o kvalitní šampony, kondicionéry a zábaly obsahující rovněž důležité látky pro podporu růstu zdravých, silných vlasů.

Pro růst zdravých vlasů, tedy vlasových vláken potřebujeme dostatek železa, které je tolik důležité pro jejich hustotu. V případě nedostatku železa, budou vaše krásné vlasy trpět vypadáváním než je obvyklé pro každodenní vypadávání vlasů. Pro růst zdravých silných vlasů je také velmi důležitý selen, jehož nedostatek má vliv na ztrátu pigmentových vlasových buněk, které se projevují tolik nepříjemnými a nevzhlednými šedinami. Tato látka se rovněž využívá jako užitečný pomocník při chemoterapii, kdy funguje zejména jako intenzivní podpora rychlejší obnovy zničených vlasových vláken. Stejně tak funguje zinek, jakožto další prvek, který má pro zdravé vlasy velký význam. Vlasy díky jeho blahodárným účinkům rostou mnohem rychleji a ve vyšší kvalitě, která se projevuje zejména na jejich síle.

Zdravé, silné vlasy, ač se tak nemusí na první pohled zdát, jsou na příjem minerálů vitamínů a jiných látek poměrně náročné a zachování jejich kondice není mnohdy zcela jednoduché s ohledem na genetické predispozice a další vnější vlivy. Kromě jiného jsou také nezbytné i další mikroživiny, které jsou prevencí alopecie – imunitní poruchy, která způsobuje padání vlasů. Naše vlasy jsou díky nim mnohem zdravější a méně náchylné k lámavosti, slábnutí, ztráty pigmentu či přímo k jejich vypadávání, proto bychom měli na jejich dostatečný příjem vždy myslet. Je třeba mít na paměti, že zdravý životní styl je základem nejen pro zdravé tělo, ale také pro krásné, zdravé vlasy. V případě, že nám důležité vitamíny chybí, případně pokud chceme zdraví, lesk a hustotu vlasů ještě více podpořit, stačí sáhnout po doplňku stravy pro vlasy, nehty a pleť s vhodně kombinovanými vitaminy a minerály.

Pro Vaše zdravé, krásné vlasy jsme vyvinuli ROSQUE Complex

Patří k velmi kvalitním produktům na trhu, které pomáhají Vám našim zákazníkům. Má optimální složení k podpoře růstu zdravých, lesklých vlasů.

Co ROSQUE Complex obsahuje?

Přeslička rolní – tato 10-70 cm vysoká bylina, kterou najdeme i u nás v ČR, podporuje normální stav pokožky, vlasů a nehtů a mimo jiné podporuje přirozený stav kostí a kloubů, správnou funkci jater a normální činnost kardiovaskulárního systému.

Vitamín C - přispívá k přirozené funkci imunitního systému, k tvorbě kolagenu pro normální funkci cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Podporuje činnost nervové soustavy a psychickou činnost, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a zvyšuje vstřebávání železa.

Hydrolyzovaný kolagen - je nezbytnou stavební součástí pojivových tkaní, tedy šlach, kostí, kloubů, chrupavek, zubů a kůže. Hydrolyzovaný kolagen je ideálním zdrojem aminokyselin a peptidů, které jsou pro tělo snadno dostupné a které organismus využije pro tvorbu vlastního kolagenu, která se s postupujícím věkem snižuje. 

Kopřiva dvoudomá – podporuje normální činnost cévní soustavy, vylučování vody z organismu, normální činnost ledvin, přirozený stav kloubů, imunitní systém a normální funkci prostaty a dýchacího systému,

Zinek – přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad, makroživin a mastných kyselin, metabolismu sacharidů, rozpoznávacím funkcím, přispívá k syntéze DNA, podporuje plodnost a reprodukci, přispívá metabolismu vitaminu A, syntéze bílkovin, udržení přirozeného stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky, udržení normální hladiny testosteronu v krvi, podporuje normální stav zraku, funkci imunitního systému, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem a podílí se na procesu dělení buněk.

Niacin – přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy, psychické činnosti, udržení normálního stavu sliznic a pokožky, snížení míry únavy a vyčerpání.  

Vitamin B6 – přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, normální syntéze cysteinu, činnosti nervové soustavy, normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, normální psychické činnosti a správné tvorbě červených krvinek. Také přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání nebo k regulaci hormonální aktivity, 

Vitamin A – přispívá k normálnímu metabolismu železa, udržení normálního stavu sliznic, pokožky, zraku a podporuje funkci imunitního systému.

Kyselina listová – přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, syntéze aminokyselin, normální krvetvorbě, normálnímu metabolismu homocysteinu, přispívá k normální psychické činnosti, podporuje funkce imunitního systému, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Selen – přispívá k normálnímu stavu vlasů, normální funkci imunitního systému, normální činnosti štítné žlázy, ochraně buněk před oxidačním stresem a podporuje normální stav nehtů.

Biotin – přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy, metabolismu makroživin, normální psychické činnosti, normálnímu stavu vlasů, sliznic a pokožky.

Mimo výše popsané látky ROSQUE Complex obsahuje také L-methionin, L-tyrosin, L-cystein, Astaxantin, MSM, pivovarské kvasnice, kyselinu pantothenovou a beta karoten, které rovněž vyživují vlasy, nehty a pleť a zabraňují nadměrnému vypadávání.

Tak co? Už ho máte v košíku? https://rosque.cz/complex/4-rosque-complex-vlasy-nehty-plet.html

Kategorie: Blog, Vlasy

Přidat komentář